Metsa kasvukohatüübid Valgejärve matkarajal
Tänu oosidele ja liivaluidetele ning nendevahelistele nõgudele, rabastuvale järvele ja lammialadele on Valgejärve matkarajal esindatud Eestis leiduvatest metsakasvukohatüüpidest valdav enamus: nõmmemetsad, palumetsad, laanemetsad, soovikumetsad (salumetsad), rabastuvad metsad ja soometsad.
Sissejuhatus programmile on raja alguses Järveotsa järve ääres. Moodustatakse õppegrupid, kes saavad töölehe, rajakaardi ning õppekaardi taimedega. Metsaretk on koos juhendajaga, kes tähistatud punktides tutvustab kasvukohatüüpi, teeb mullapuuriga näidise huumuskihi paksusest. Töölehtede täitmine igas metsatüübis. Mängitakse keskkonnateemaline mäng.
Metsaretke lõpetamine toimub raja alguspunktis Järveotsa järve ääres, kus võetakse kokku õpitu-nähtu. Töölehtedel olev info kontrollitakse/selgitatakse ja antakse tagasiside.
Õpetajale saadetakse tagasiside küsitlus e-mailile pärast matka.
Seos õppekavaga: Mets elukeskkonnana. Mets kui elukooslus. Metsatüübid (nõmme-, palu-, laane ja salumets, raba). Mulla osa kooslustes. Huumus, huumushorisont. Eesti metsade iseloomulikud liigid, nendevahelised seosed. Metsade tähtsus ja kasutamine.
Maksumus: klass (kuni 24 õpilast) 150.- eurot
Sihtrühm: II kooliaste (4-6 klass), III kooliaste (7-9 klass)
Registreerumine: valgejarve@valgejarve.ee
Kvaliteedimärgis: nr. 244